20 kwiecień

C.Hartwig Gdynia liderem rynku multimodalnego

C.Hartwig Gdynia
C.Hartwig Gdynia SA

Gdyńska spółka to lider polskiego rynku morskich przewozów kontenerowych i multimodalnych. Świadczy pełen wachlarz usług w zakresie obsługi ładunków całokontenerowych, drobnicy morskiej, a także transportu samochodowego. Tradycje Spółki sięgają 1858 roku.

C.Hartwig Gdynia S.A. jest w Grupie Kapitałowej OT Logistics od stycznia 2014 roku, kiedy to OT Logistics S.A. nabyła 75% akcji spółki. Obecnie udział OT Logistics S.A. w kapitale C.Hartwig Gdynia S.A. wynosi 87,9%. W wyniku przejęcia spółki, oferta spedycyjna Grupy Kapitałowej poszerzyła się o spedycję ładunków skonteneryzowanych i transport na bazie NVOCC w relacjach Polska-USA i USA-Polska. Spółka zależna Amerpol International Inc. w Nowym Jorku – licencjonowany spedytor oraz broker celny – stanowi dodatkową gwarancję harmonijnej realizacji zleceń po stronie amerykańskiej, występując w roli agenta przewoźnika (tzw. releasing agent).

Za pośrednictwem spółki C.Hartwig Gdynia S.A. OT Logistics S.A. posiada udział także w takich spółkach, jak PSA Transport Ltd z siedzibą w Felixstowe w Wielkiej Brytanii oraz Poltrans Internationale Spedition Gmbh z siedzibą w Hamburgu w Niemczech, których przedmiotem działalności jest międzynarodowa spedycja towarów drogą morską, lądową i lotniczą. C.Hartwig Gdynia S.A. świadczy również usługi przewoźnika w innych relacjach geograficznych na bazie konosamentu spedytorskiego FIATA jako uprawniony członek tej organizacji. C.Hartwig Gdynia S.A. posiada umowy na przewozy międzynarodowe z najważniejszymi liniami lotniczymi, takimi jak LOT Polskie Linie Lotnicze, Austrian Airlines, Lufthansa, czy British Airways.